„Pionek” – niebezpieczna gra ze śląskim wampirem

Małgorzata i Michał Kuźmińscy, "Pionek" - okładka„Pionek” – śląska powieść kryminalna Małgorzaty i Michała Kuźmińskich.

W gliwickim parku zostaje brutalnie zamordowana młoda dziewczyna. Przypomina to lokalnej społeczności o seryjnym mordercy, który zabijał kobiety w Bytomiu, Gliwicach i Zabrzu. Skazany za te zbrodnie Wampir z Szombierek niedługo wyjdzie na wolność. Niezależny dziennikarz Sebastian Strzygoń wraca do sprawy sprzed lat. Pomaga mu antropolożka Anna Serafin. To ona podejmuje się przeprowadzić wywiad z wampirem. Mnożą się pytania, komuś bardzo zależy, by przeszłość pozostała pogrzebana. Teraźniejszość też nie daje o sobie zapomnieć … Kto rozstawia pionki w tej niebezpiecznej grze?

 

Pionek Małgorzaty i Michała Kuźmińskich to rasowy, pełnokrwisty kryminał. (…) Książkę można smakować jak kawałek prawdziwej literatury; zarazem jednak – rozmach narracyjny sprawia, że trudno się od Pionka oderwać.
Piotr Bratkowski, Newsweek

 

Chwała Kuźmińskim za oryginalną treściowo i dostarczającą gatunkowi nowych impulsów powieść. Oraz – co szczególnie rzadkie – za odwagę konfrontowania czytelnika kryminałów z intelektualną refleksją.
Bookeriada

 

Kurczę nie mogę się oderwać :-) Małgorzata i Michał Kuźmińscy – bardzo państwu dziękuję za świetną rozrywkę (oraz świetny risercz, nawet ja – znana śląska psychopatka- mało znalazłam rzeczy, do których możnaby się przyczepić). Polecam gorąco.
Anna Dziewit-Meller, BukBuk

 

Oko w oko z mitem śląskiego wampira (…) Mimo, że jest to fikcja literacka, czytelnik ma wrażenie, jakby to był reportaż. | Magazyn Pocisk (2/2016)

Posłuchaj fragmentu książki (czyta Krzysztof Gosztyła)

Przeczytaj fragment:

Możliwość komentowania jest wyłączona.